İhlas Suresi Fazileti

İhlas Suresi Fazileti

Okuyanı kıyamet korkularından kabir karanlığından cehennem azabından korur ve kurtarır. Ölüm acısını hafifletir. Çok okuyan ALLAH dostlarından olur. Okuyan ALLAH'a sığınmış olur ve şirkten kurtulur. Şeytanı kaçırır. Kulunu ALLAH'a yaklaştırır. Mükafat ve sevap olarak iman eden kimsenin sevap ve mükafatı verilir ve 100 şehit sevabı lütfedilir.

İhlas Suresini okuyan kişi Kuran'ın 3 de 1ni okumuş gibi olur.

İhlas Suresini günde 10 defa okuyana ALLAH onun için Cennette bir ev yapar. 11 defa okuyana Cennette saray yapılır. 21 defa okuyana 2 saray 30 defa okuyana 3 saray yapılır.

İhlas Suresini sabah namazının ardından 11 defa okuyana günah bulaşmaz. Şeytandan korunur.

İhlas Suresini 12 defa okuyan kişi Kuran'ı 4 defa okumuş gibi olur. Yeryüzünün en üstün insanı olur.

İhlas Suresini her gün 50 defa okuyan kişinin 50 senelik günahı bağışlanır. Kıyamet günü kabrinden "Ey ALLAH'ı öven kimse kalk Cennete gir." denilerek çağrılır.

İhlas Suresini 100 defa okuyanın günahları bağışlanır. Namazların ardından 100 defa okuyan Cehennem azabından kurtulur.

Hergün 200 defa İhlas Suresini okuyana ALLAH 1500 sevap yazar. 50 yıllık günahını bağışlar.(yeterki kul hakkı bulunmasın)

Yatarken sağ yanına uzanarak 3 defa İhlas Suresini okuyan Kıyamet günü ALLAH buyurur ki; Ey kulum sağ yandan Cennete gir.

Hergün 1000 defa İhlas suresini okuyan kendi nefsini ALLAH'dan satın almış olur. 100000 defa okuyan kendini ALLAH'dan satın almış olur. ALLAH tarafından bir melek göklerde ve yer yüzünde şöyle seslenir: Haberiniz olsun ki falan kişi ALLAH'ın azadlısıdır.

Hergün 1000 defa İhlas Suresini okuyan Cehennem azabından azad olur. Cuma günü cuma namazından sonra kalkmadan 7 şer defa İhlas Felak Nas Fatiha surelerini okuyan ikinci cumaya kadar ALLAH onu koruyup himayesine alır. Günahları bağışlanır.

İhlas Suresini çok okumayı adet edinen kişiye; ALLAH okuduğu günden kıyamet kopuncaya kadar kendi dostları için hazırladığı bütün hayırları dünya ve ahiret iyiliklerini okuyana verir. Ömrü uzar rızkı genişler tüm işlerinde ona yeterli olur kabir azabından kurtulur korku nedir bilmez. Kıyamet günü toplanılacak yere gideceği zaman beyaz inciden bir binit gelir ona biner ALLAH'ın huzurunda yerini alıncaya kadar hiç bir yerde durmaz. ALLAH ona Rahmet nazarı ile bakar. ALLAH okuyana bir kere mağfiret ettimi bir daha ona azab etmez. Rahmet her yandan onu kuşatır. Onu kendi himayesine alır. Cennet ile ikramda bulunur.

İhlas Suresini okuyan için surenin her harfine karşılık Cennette bir Hurma ağacı dikilir. Okuyana 1000 melek müvekkel kılınır. O melekler onun için saraylar yaparlar. Sarayların çevresine meyve ağaçları ve kokulu bitkiler dikerler.

İhlas Suresini okuyan için cennetlik olduğuna 70bin melek şahadette bulunur. Okuyana 70bin melek sevabı yazılır. ALLAH katında kurtuluş yolu bulan kulluk görevini yerine getiren oruç tutan zatlardan yazılır. Melekler o kulu süsleyip cennete götürürler. Cennete girince melekler onun derecelerine bakıp onun için hazırlanmış sarayları görünce hayrete düşerler.

İhlas Suresini günde 20 defa okuyana 70bin şehit sevabı verilir. Kendisi malı mülkü çocukları mübarek kılınır. 30 defa okuyan Resulullah Efendimize S.A.V. komşu olur. 50 defa okuyanın 50 yıllık günahı bağışlanır. 100 defa okuyana 100 yıllık ibadet sevabı yazılır. 200 defa okuyan 100 köle azad etmiş gibi olur. 400 defa okuyana 400 şehit sevabı verilir. 500 defa okuyan kişinin hem kendisi hemde ailesini ALLAH mağfiretine eriştirir. 1000defa okuyan kişi ALLAH'a olan borcunu ödemiş ve Cehennemden azad edilmiş olur.

Sabah namazından sonra kalkmadan 100 defa İhlas Suresini okuyanın günahları bağışlanır. 1000 defa okuyan kişi Cennet ile müjdelenir. Okumaya devam eden kişiye Tevhid Sancağı verilir. Duaları makbul olur. Gece ve gündüz 10 defa okuyan ALLAH'ın rızasına hak kazanır. Peygamberlerle bulunur. Şeytandan da korunmuş olur. Eve geldiğinde kişi Fatiha ile 3 İhlas okursa evde bereket ve hayır artar. Fakirlik ortadan kalkar. Komşularınada hayır ve bereketten verir. İhlas Suresini günde 1000 defa okuyana 70 kişiye şefaat etme imkanı verilir.

Yolculuğa çıkarken 11 defa İhlas okuyanı ALLAH onu evine dönünceye kadar korur.

İhlas Suresini 100 defa okuyana ALLAH her harf başına 10 sevap yazar. Onun 10 günahını siler. Derecesini 10 arttırır. Cennette onun için 100 saray yapar. Kuran'ı 33 defa okumuş gibi olur. Şirkten kurtulur. Meleklerin hazır olmasını sağlar şeytanı kaçırır. Azapdan kurtulur.

Akşam namazının sünnetinde; birinci rekatta Fatiha ile Kafirun ikinci rekatta Fatiha ile İhlas Suresini okur. Namaz bitince kalkmadan 30 defa İhlas Suresini okursa ALLAH O kuluna Cennette altından saraylar yapar. Ailesine ve komşularına hayır ve iyiliği dokunur.

Yatsı namazından sonra 2 rekat namaz kılar ve her rekatta Fatiha ile 20 İhlas okursa ALLAH onun için Cennette 2 saray yapar.

4 rekatta Fatiha dan sonra 50 İhlas Suresi; toplam 4 rekatta 4 Fatiha ve 200 İhlas Suresi okursa 100 senelik günahları bağışlanır.

12bin defa İhlas Suresini okuyanın günahlarını ALLAH bağışlar.

Pazar günü güneş doğarken 10 ihlas okuyup isteğini ALLAH'a dua ederek dile getirenin duası kabul olur.

Beladan kurtulmak veya bir isteğin gerçekleşmesi için; akşam ile yatsı arası 1000 İhlas okuyup dua eden o beladan kurtulur isteği gerçekleşir.

İhlas ve Kafirun surelerini çok okuyan küfürden kurtulur. İmanlı olur. Cehennemden kurtulma beratına erişir. ALLAH'a yakınlaşır.

İhlas Suresi ile Fatiha Suresini çok okuyandan ALLAH fakirliği giderir. Evin bereketi ve hayrı çoğalır.

Son Güncelleme : 29.07.2022 17:34:25
İhlas Suresi Fazileti ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.

İhlas Suresi Fazileti Yorumları

şifre Kırmızı sayı

38 Yorum Yapılmış "İhlas Suresi Fazileti"
sayılarla dua okumak dinimizde yoktur kuranda böyle bir sayı kavramı yoktur lütfen dikkatli olup araştırın
Orçun . 07.07.2013
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
ben ihlas suresini geçenlerde 1000 defa okudum ,çok sıkıntılarım vardı aynen kurtuldum dualarım kabul oldu .size de şiddetle bu güzel sureyi okumanızı öneririm. 1000 kere
Mustafa . 05.06.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
islamın şartlarını yerine getirmeden faidesini bulamaz önce namazını vaktinde kılacak
Zekeriya Demirci Acıpayam . 28.06.2013
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Burda 50 sefer okuyunca 50 senelik günah yazıyor ,ama başka yerde 200 kere yazıyor
Mustafa . 02.09.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
sayfayı baştan sona okudum. herhal ki kendinizi Allah zannettiniz. Şu kadar okuyan bu verilir. falan filan. Bak sana ayeti kerimeyi hatırlatayım. Allah buyuruyor ki; Ağzından ne çıkar ne konuşursan onu melekler hemen kayda geçer. ve kıyamet gününde onun hesabını Allah inceden inceye soracaktır. Ayrıca Allah Resulüne şöyle buyuruyor: Hela benim söylemediğim bir şeyi bana atfen söylersen, seni sağ elimizle yani kuvvetimizle yakalarız. sonra şah damarın koparırız. hiç kimse de buna mani olamaz. Ayrıca Resulullah s.a.v. de. BENİM SÖYLEMEDİОİM BİR ŞEYİ BANA ATFEN SÖYLEYEN oturağını cehennem ateşine hazırlasın şeklinde buyuruyor. Sen Allah adına mı, Resulullah adına mı yazdın. Yoksa kendini tanrı yerine mi koydun. Benden sana Ramazan sabahı tavsiyesi İşi eklinden sorulması Allah'ın talimatıdır. Hurafelerin Allah'ın Dininde yeri yoktur ve Batıldır. şimdi sana doğru olanı söyliyim. İhlas suresini ne dediğini düşünmeden yuvarlayarak okumak değil. O Allah'ın Sıfatlarını özetlemektedir. Onu düşünerek ve İnanarak okumalıdır. öğle 1000 defa okursa 100 defa okursa, 10000 defa okursa şöyle olur. Allahdan kork. her duyduğunu söylemesi kişiye vebal olarak yeter. düsturunu bil. Allaha emanet olalım. ben hatırlattım gerisini sen bilirsin. O kadar kendini ilahlaştıran varki. sen hesabını yap ama Allah hem yadığımız hem konuştuğumuz har şeyden hesaba çekileceğiz. bu yazıyı gören dilden dile Aktaracak hatta Allah böyle diyor veya Resulullah böyle diyor diyerek Allah ve Resulüne iftira atanlar üretilecektir.
Abdurrahman Altay . 22.05.2020 05:28:19
CEVAP YAZ
ben yaklasik 20 yildir hergün 101 kul hü okuyup tüm evliyaullahimin ve tüm mümin kardeslerimin ruhuna iade ediyorum.Ayrica önemli günlerde onlarca kez bin veya 5 bin kulhuyu okuyup genelde Hz Rasul efendimin ruhuna iade ettim.Bir kac ramazanda da toplam 100 bin kulhü okudum, gene hepsini hediye ettim.Yüce Allahim kabul buyursun, günahlarimizi bagislasin insaallah,amin.
Lilly . 10.10.2015
CEVAP YAZ
ben de bu mübarek sure hakkında bir insanın hayatında 70000(yetmiş bin) defa okuması gerektiğini biliyorum üstelik 70000 defa okuyan kişinin ölene kadar dişleri sağlam kalır diye bir rivayet de söylenir halk arasında bol bol okumaya çalışıyoruz Allah sevabından mahrum etmesin inşallah
Fatima . 17.05.2013
CEVAP YAZ
Allah razi olsun bu adetler de dereceleri yaziyo su kadar sevap diye bu kaynaklar nelerdir?? Sahih hadismidir kaynaklari kimlerdir?? Ornegin buhari, muslum,ibni mace, tirmizi,ebu davut, nesai , hambeli gibi kaynaklari ve rivayet eden sahabelerimiz belirtirseniz sevinirim. Tesekkurler
Hasan . 20.06.2013
CEVAP YAZ
İhlas Suresi Fazileti hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, İhlas Suresi Fazileti konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.
Admin . 28.01.2013
CEVAP YAZ
Selamün akeyküm. İnsanı ALLAHa yaklaştıran, sevabı ve fazileti en fazla olan surelerden biri bence herzaman dilimize vird edinmeliyiz.Selam ve dua ile...
Murat Seven . 06.05.2014
CEVAP YAZ
İhlas suresi az ama sevabı paha biçilemeyecek kadar değerli. Doğru yol üzerinde yürüyenlere selam olsun. Selamun Aleyküm Müslüman dostlarım
Fatma . 21.11.2015
CEVAP YAZ
Allahümme inneke afüvvün kerimün tuhibbul fa fü anni Allahım sen affedicisin affı seversin bizleride affeyle
Meltem . 29.05.2017
CEVAP YAZ
ALLAH AZZE VE CELLE Şanına layık hediyeler nasılda veriyor.Hakkıyla okuyup amel edenlerden eyle YA RAB.
Mehmet Karaağaç . 29.05.2013
CEVAP YAZ
Allahın rahmeti ne kadar büyük oku cennete gir. Üzerinde kul hakkı olmaması lazım. Allah razı olsun.
Ali İhsan Özyazıcıoğlu . 28.03.2016
CEVAP YAZ
ihlas suresi bana huzur veriyor lütfen bu duayı bolbol okuyalımki imanımız dahada kuvvetlensin
Halime . 21.06.2013
CEVAP YAZ
Allah razı olsun bilgiler çok değerli. Yalnız bu bilgilerin kaynağını da lütfen paylaşın.
Kerem . 12.04.2013
CEVAP YAZ
İHLAS SURESİ KURANIN ÜÇTE BİRİNE DENKTİR BU SUREYİ OKUYAN KURANIN ÜÇTE BİRİNİ OKUMUŞ OLUR
Halil Büyük Dede . 22.07.2013
CEVAP YAZ
rabbim bizi ve bütün inanları bu tür guzel duaların feyzinden yararlanmayi nasip etsin
Abdülkadir . 15.05.2013
CEVAP YAZ
miraç kandili olduğu için bin defa okuyorum (Allahüme salli ala seyidine muhammet
Umut . 03.05.2016
CEVAP YAZ
Allah cümlemizi duaları kabul olunan kullarından eylesin amin
Mehmet Ş . 13.06.2013
CEVAP YAZ
Allah hepinizden ve cümlemizden razı olsun herkez okusun...
Ayşe . 01.05.2013
CEVAP YAZ
Bunlar çok güzel müjdeler fakat kaynakları göremedim.
Serdar Atabey . 13.04.2016
CEVAP YAZ
bence herkes günde en az 10 ihlas suresi okusun
İbrahim Çelik . 12.10.2015
CEVAP YAZ
RABBİMİN AZABINDAN ,MERHAMETİNE SIĞINIRIM.AMİYN
Reşit Karadeniz . 06.10.2015
CEVAP YAZ
çok defa okumalı dilimizden düşürmemeliyiz
Vazahat . 16.07.2013
CEVAP YAZ
Allahim seni ve Resulunu cok seviyorum
Hkn . 27.08.2013
CEVAP YAZ
Rabbim cümlemizi korusun Doğru yola iletsin
Ali Osman Kaya . 24.06.2013
CEVAP YAZ
Allah herkese çokça okumayı nasip etsin
Dilan Şahinkaya . 16.12.2015
CEVAP YAZ
namazlarımızı kılalım ibadet edelim
Jane . 09.09.2016
CEVAP YAZ
allahım seni bende çok seviyorum
Halil . 15.08.2013
CEVAP YAZ
ne diyebilirim herşey yazılmış
Ali Karaman . 19.07.2013
CEVAP YAZ
Ihlas süresinin fazileti
Merve . 02.06.2013
CEVAP YAZ
rabbim bizi affetsin
Fatma . 17.05.2014
CEVAP YAZ
çok güzel bir dua
Berkay . 01.04.2017
CEVAP YAZ
allah razı olsun
Mustafa . 27.05.2016
CEVAP YAZ
çok beğendik
Kezban Arıcan . 15.03.2016
CEVAP YAZ
çok sağlun
Higashinishi . 09.05.2017
CEVAP YAZ
müttiş
Ece Kaplan . 20.06.2016
CEVAP YAZ
ihlas Suresi
ihlas Suresi
Bismillahirrahmanirrahim Kul hüvallâhü ehad. Allâhüssamed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yeküllehû küfüven ehad. Sonsuz kerem ve rahmet eden Allah 'ın adıyla (okumaya başlıyorum.) 1. (Biz her çağın müslümanına şöyle diyoruz)...
ihlas Suresi Meali
ihlas Suresi Meali
İhlâs, samimi olmak, dine içtenlikle bağlanmak, esaslarını sırf Allah rızası için uygulamak anlamınadır. Mekke'de inmiştir, 4 (dört) âyettir. İslâm'ın tevhid akîdesinin en özlü ve anlamlı ifadesidir. Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla. ...
İhlas Suresinin Anlamı
İhlas Suresinin Anlamı
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle. 1- De ki; O Allah bir tektir. 2- Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir). 3- Doğurmadı ve doğurulmadı 4- O 'na bir denk de olmadı....
İhlas Suresi Tefsiri
İhlas Suresi Tefsiri
1. “Ey Habibim de ki: Allah birdir.” Kul: Bu cümle Nübüvvete delildir. Zira iman ve teklif nübüvvetle sübut bulur. Bu sebeple yüce Allah peygamberimize hitap ederek “İnsanlara tevhidi ders ver” emreder. Teklifin irsal-i resul ile olduğuna delil de...
İhlas Suresi Oku
İhlas Suresi Oku
Bismillâhirrahmânirrahîm Kul hüvallâhü ehad. Allâhüssamed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ehad....
İhlas Ne Demektir
İhlas Ne Demektir
İhlas'ın sözlükte h-l-s fiil kökünden türemekte ve ayrışmak, katıksız dupduru olmak, arınmak anlamına gelmektedir. İhlas bulaşan bir şeyden kendini kurtarmak, arındırmak anlamına gelirken diğer bir anlamı da özüne dönmek, aslına kavuşmak olarak açık...
ihlas Suresi Kaç Ayet
ihlas Suresi Kaç Ayet
4 ayettir, Mekke şehrinde indirilmiştir ve Kur'an-ı Kerim'de 30. cüzdedir. ...
İhlas Suresinin İnişi
İhlas Suresinin İnişi
İhlâs Sûresi Mekke'de 22. sırada inmiştir. Sûre sadece Allah'ın sıfatlarından bahsettiği için O'na tahsis edilmiş olarak algılanmış ve Sûreye "Allah'ın birliğini halis kılmak" anlamında İhlâs adı verilmiştir....
İhlas Suresi Kabe İmamları
İhlas Suresi Kabe İmamları
İhlas Suresini aşağıdaki video aracılığı ile dinleyebilirsiniz, ihlas suresini okuyan Kabe İmamları ...
İhlas Suresi Ahmet El Acemi
İhlas Suresi Ahmet El Acemi
İhlas Suresini aşağıdaki video aracılığı ile dinleyebilirsiniz, ihlas suresini okuyan Ahmet El Acemi...

 

ihlas Suresi
İhlas Suresi Fazileti
ihlas Suresi Meali
İhlas Suresinin Anlamı
İhlas Suresi Tefsiri
İhlas Suresi Oku
İhlas Ne Demektir
ihlas Suresi Kaç Ayet
İhlas Suresinin İnişi
İhlas Suresi Kabe İmamları
İhlas Suresi Ahmet El Acemi
Popüler İçerik
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
ihlas Suresi
İhlas Suresi Fazileti
ihlas Suresi Meali
İhlas Suresinin Anlamı
İhlas Suresi Tefsiri
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Yardım Sayfaları
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2022